Türkiye Çevre Mühendisleri Paylaşım ve İletişim Portalı | Forum
Daha Kaliteli Hizmet İçin Lütfen Üye Olun Arkadaşlar... Desteklerinizi Bekliyoruz

Join the forum, it's quick and easy

Daha Kaliteli Hizmet İçin Lütfen Üye Olun Arkadaşlar... Desteklerinizi Bekliyoruz
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Çevre Mühendisleri Blogu, Evsel ve endüstriyel atık su arıtma, ve arıtma tesisi işletme danışmanlık alanında bilgiler ve firma analizleri içermektedir.

Bağlı değilsiniz. Bağlanın ya da kayıt olun

Atık sanat olunca

Aşağa gitmek  Mesaj [1 sayfadaki 1 sayfası]

1Atık sanat olunca Empty Atık sanat olunca Çarş. Kas. 26, 2008 8:47 pm

Admin

Admin
Çevreci-Admin

Çevreci-Admin

Avrupa Birliği Bilgi Merkezi ve Yeşil Adımlar Çevre Eğitim Derneği işbirliği ile Ankara’da bir sergi açıldı “Atık Sanat Olunca…”.

Atık sanat olunca 0000000801

Atık malzemelerle çalışan sanatçıların işlerini Ankara’lılara sunmak, üretim ve tüketim sürecinde oluşan atıkların çevreye dönük tehdidine dikkat çekmek, atık dönüşüm bilincini yerleştirmek üzere atölye çalışmaları yapmak, serginin hedefleri arasında bulunuyor.
Gençlere ve çocuklara yönelik “atık sanat atölye çalışmaları” TESK galerisinde sergi açılışını izleyen günlerde yapılıyor. Sergi 29 Kasım’a dek izlenebilir.

Sanatçıların tümü yaptıkları işlerle doğaya saygı temasını gündeme getirmek istediğini belirtiyor. Katılan sanatçılardan bazıları; Maria Sezer bahçeden topladığı bitkilerle dokuduğu duvar halılarıyla, Suzy Hug-Levi boş mermi kovanlarıyla, Hülya Değerbilir Holi “atık şarkısı” çalan çöp orkestrasıyla, Serap Başol nesli hızla tükenen kuşları hatırlatmaya çalışarak, Roş hızla büyüyüp “atık dağları” oluşturan bilgisayar parçalarıyla, Tuba İnal, Fazilet Kendirci, Gökte Tunç, Leyla Sakpınar, Mehmet Elvanlıoğlu, Ramak Sanat Grubu... yaptıkları özgün işlerle dikkatleri çekiyor.
Serginin bir önemli özelliği de, sergiyi düzenleyenlerin, sergi salonunu çocuklar için atölye olarak kullanmalarını sağlaması. İlköğretim çağındaki çocuklar, sergi salonunda hazırlanan çalışma masalarında, atık malzemeler kullanarak yaratıcılıklarını geliştirme olanağı yakaladılar. Aynı zamanda, “atıkların”, “çöp” olmayabileceğini de kavradılar…

Yeşil Adımlar Çevre Eğitim Derneği

https://cevremuhendisleri.forum.st

Sayfa başına dön  Mesaj [1 sayfadaki 1 sayfası]